Svatby

Aniž bychom to jakkoliv plánovali, samota Křemen se stala oblíbeným místem pro pořádání svateb. Prvními zájemci o svatbu na Křemenu jsme byli osloveni v roce 2016 a od roku 2017 si své „ano“ řekne na Křemenu každým rokem několik párů.

Snoubenci a jejich hosté oceňují především klid a krásu tohoto místa, kde je možné uspořádat svatební obřad i hostinu a následnou svatební zábavu. Svatební obřad je možné zařídit rovněž v kapli hradu v Lipnici nad Sázavou, která je od samoty Křemen vzdálena pouhé 2 kilometry. Pro svatební obřad přímo na samotě Křemen si mohou snoubenci vybrat jakékoliv místo dle jejich vlastního uvážení, například v háječku z olší, u jezírek, na kraji lesa, v sadu…

Samota Křemen je obklopena krásnou přírodou, která vytváří nádherné kulisy po svatební fotografie a je příjemná pro odpočinek po svatebním veselí.

K uspořádání svatební hostiny je možné využít tradiční vysočinskou stodolu postavenou z kamene, cihel a dřeva, s dřevěnou podlahou a hliněnými mlaty. Pro svatební zábavu je obvykle využíván velký uzavřený dvůr, kde je možné postavit taneční parket, party stany, využít živou nebo reprodukovanou hudbu, je zde místo pro grilování, stoly s lavicemi pro venkovní posezení hostů při taneční zábavě apod.

Svatební hostinu a další občerstvení pro svatební hosty je možné zařídit formou cateringu – můžeme vám poskytnout kontakty na několik již osvědčených místních firem.

Obytná část bývalého statku slouží obvykle k ubytování nevěsty a ženicha v romantickém pokoji s klenutými stropy, případně dalších nejbližších osob snoubenců v dalším pokoji (současná kapacita je 6 osob). Ubytování pro svatební hosty je možné zařídit v nedaleké Lipnici nad Sázavou, potažmo v dalších okolních obcích a městech. Na samotě Křemen je také možné stanovat v sadu – tuto možnost již využila řada svatebních hostů.

V případě vašeho zájmu vám rádi zašleme další podrobné informace a budeme vám nápomocni při přípravě vašeho významného dne.